Bezpłatne doradztwo finansowe - kredyty hipoteczne, 3 filar
 Oceń wpis
   

W związku z uruchomieniem nowego serwisu zapraszamy osoby zainteresowane bezpłatnymi usługami finansowymi z zakresu kredytów hipotecznych, planowania emerytalnego (tzw. 3 filar), kredytów gotówkowych czy firmowych na stronę

NiezaleznyDoradcaFinansowy.pl

poprzez którą można skontaktować się z Doradcą Finansowym.

Dlaczego warto?

  • bezpłatne usługi
  • wieloletnie doświadczenie
  • możliwość dojazdu na spotkanie do Klienta

W serwisie znajduje się także forum finansowe, na którym można uzyskać darmowe porady finansowe lub wymienić się doświadczeniem związanym z pozyskiwaniem kredytu  - lub zobaczyć, jak to wyglądało w przypadku innych osób.

Serwis posiada także blog finansowym, na którym regularnie prezentowane są przydatne informacje z zakresu finansów osobistych - procedury bankowe.

Zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się finansami.

Do zobaczenia!

Komentarze (0)
Czy usługi doradcy będa płatne?
 Oceń wpis
   

Jak na razie, w Polsce nie płacimy za usługi jakie świadczy doradca finansowy. Z jednej strony to dobrze dla Klienta - ma możliwość skorzystania z porady, doradca sprawdzi mu zdolność kredytową, doradzi program Rodzina na Swoim i dzięki temu Klient przez nawet 8 lat może płacić niższe odsetki. I nie piszę tego bez powodu. Sam niedawno "wstrzymałem" znajoma mi osobę, która w grudniu koniecznie chciała wziąć kredyt hipoteczny. Wystarczyło zaś poczekać dosłownie 3 tygodnie, aby w wyniku wzrostu limitu cen kupić to samo mieszkanie już na kredyt preferencyjny. Korzyść? Zamiast 1800 zł osoba ta przez 8 lat będzie płacić 1100 zł. Warto było poczekać 3 tygodnie? Wg mnie tak.

Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy potencalny klient kontaktuje się z doradcą finansowym tylko po to, aby utwierdzić się co do rozwiązania, a nastepnie... sam ząłatwia wszelkie formalności i np. sam podpisuje umowę na otwarcie programu systematycznego oszczędzania. Dlaczego piszę "niestety"? Otóż dzięki temu, że z usług doradcy w Polsce korzysta się bezpłatnie, czas poświęcony na obsługe takiego Klienta jest "stracony". Dziwi fakt, że ktoś zachowuje się w ten sposób. W np. Niemczech spotkanie doradcze jest płatne i kosztuje 100 EUR. Dzięki temu i Klient wie, za co płaci, doradca zaś tez "coś z tego ma."

Osobiście jestem za wprowadzeniem opłaty za doradztwo - np. w wysokości 100 zł, która to jednak opłata byłaby zwracana, jak ktoś skorzystałby z naszych usług. Co z tego wyniknie - zobaczymy!

Komentarze (4)
Doradca Finansowy w 2009
 Oceń wpis
   

Ostatnie miesiące to okres wielu, dynamicznych zmian na rynku finansowym. Kredyty hipoteczne we CHF tracą popularność za sprawą rosnących marż i wymagań, jakie banki stawiają potencjalnym kredytobiorcom. Coraz większe znaczenie nabywa niedoceniany, a często wręcz wyśmiewany kredyt złotówkowy - w postaci programu Rodzina na Swoim. Coraz więcej osób zaczyna zauważać pozytywy związane z posiadaniem ubezpieczenia na życie. jednocześnie z pewnym dystansem pochodzimy do tematu, jakim jest 3 filar.

A co rok 2009 będzie oznaczał dla doradców finansowych?

Z jednej strony to pewna niepewność. Polacy są teraz bardzo "wrażliwi" i wszędzie widzą kryzys. Spora zasługa w tym banków, które nie będąc w trudnej sytuacji, jak ich odpowiedniki na Zachodzie, przykręcają kurek z pieniędzmi, podnosząc przy okazji opłaty za korzystanie ze swoim usług (jak np. Multibank, który z 15zł na 25 zł podwyższył opłatę za prowadzenie rachunku firmowego). W tym całym "gąszczu" poruszać się musi doradca finansowy, który wiele czasu poświęca teraz na tłumaczenie Klientom zjawisk, zachodzących na świecie. Jest to jak najbardziej normalne - w końcu od takiej osoby wymaga się, aby orientowała się w tym, co dzieje się w świecie finansów.

Na pewno będzie przełomowy. Wbrew mediom, które wieszczą rok niepewności, trudny wręcz, dla doradztwa finansowego, uważam, że będzie on przełomowy w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na rynku zostaną bowiem tylko te osoby, które rzeczywiście potrafią doradzać - a nie tylko sprzedawać, często w sposób natarczywy, nachalny, oferowane przez siebie usługi. Tak to w końcu w życiu bywa - w kryzysie wielkość pokazują tylko prawdziwi wielcy gracze.

Komentarze (0)
Doradcom juz dziękujemy? Gazeta Wyborcza z 05-01-2008
 Oceń wpis
   

Dzisiaj w Gazecie Wyborczej warto przeczytać artykuł traktujący o mało jeszcze popularnym w Polsce zawodzie, jakim jest doradca finansowy.

Zawirowania na rynkach finansowych sprawiają, że osoby coraz częściej decydują się na współpracę a firmami doradczymi. Niestety, zdarzają się sytuacje, gdy doradca zapomina o tym, że jest DORADCĄ a nie SPRZEDAWCĄ.

Zawód ten jest bowiem specyficznym zawodem, liczy sie w nim przede wszystkim zaufanie, jakie musi posiadać osoba w stosunku do pracownika firmy doradztwa finansowego, która szuka np. mieszkania i potrzebuje w związku z tym wziąć kredyt hipoteczny. Lub słyszała "coś" o dofinansowaniu w ramach programu "Rodzina na Swoim" i chce sprawdzić, jakie warunki należy spełniać, aby móc sie ubiegać o kredyt preferencyjny.Albo podejmuje decyzje, aby "wejść" w 3 filar i chcę wybrać najlepszą dla siebie ofertę, spośród tych, które można znaleźć na polskim rynku.

Opisana w artykule sytuacja:

"Rok temu braliśmy z mężem kredyt na mieszkanie. Mieliśmy połowę potrzebnego kapitału, ale doradca zalecił nam, żeby pożyczyć na całość, a za pozostałe pieniądze kupić fundusze - opowiada Magda. - Teraz nasza miesięczna rata wzrosła o 700 zł, a połowa pieniędzy z funduszu wyparowała"

mogła zdarzyć się naprawdę. Niestety, Pani Magda miała to "szczęście", że spotkała się nie z doradcą finansowy, a ze sprzedawcą. Osobiście mam nadzieję, że rynek szybko zweryfikuje osoby takie jak opisana powyżej, zaś postulowane przez Gazetę wprowadzenie licencji, jak to jest np. w Niemczech, sprawi, że o takich sytuacjach będziemy słyszeli coraz rzadziej.

Komentarze (0)
Wynagrodzenie doradcy finansowego
 Oceń wpis
   

W swoim blogu wielokrotnie podkreślam, że doradca finansowy nie pobiera od klienta żadnych opłat za swoje usługi. Bardzo ważne jest też to, że spotkanie z doradcą nie jest zobowiązaniem do skorzystania z jego usług. Decyzja w tej sprawie leży tylko i wyłącznie po stronie klienta.

Oczywiście firmy doradztwa finansowego nie są instytucjami żyjącymi z dotacji. Są przedsiębiorstwami nastawionymi na zysk i czerpią przychody z zamkniętych spraw kredytowych. No ale czy ten fakt musi się wiązać z wyższymi kosztami po stronie klienta. Nie. Bowiem banki często przeznaczają na wynagrodzenie pośredników finansowych specjalny budżet.

Mało tego. Z racji współpracy z bankami doradca finansowy często jest w stanie wywalczyć dla swojego klienta lepsze warunki, niż ten uzyskałby kontaktując się bezpośrednio z placówką danego banku. Odwiedzając dany bank usłyszysz bowiem często, że jego oferta jest najlepsza. Doradca finansowy zaś nie może "ściemniać". Mając oferty z kilku czy nawet z kilkunastu banków, po rozmowie z Tobą odnośnie oczekiwać co do kredytu hipotecznego, wskaże Tobie najlepsze rozwiązanie. Dobrze bowiem wie, że od Twojego zadowolenia zależy, czy zarekomendujesz jego usługi swoim znajomym, kiedy i oni będą szukać najlepszego kredytu hipotecznego.

Komentarze (0)
Doradca finansowy czy wizyta w banku?
 Oceń wpis
   

Najczęściej przeszkodą do odbycia wizyty w firmie świadczącej doradztwo finansowe jest obawa przed poniesieniem dodatkowych, nieuzasadnionych kosztów. Jeszcze bardzo mało osób wie, że usługi te są całkowicie bezpłatne dla klienta.

Jeszcze trzy lata temu doradztwo finansowe było mało znane. Dziś szacuje się, że 30% wniosków kredytowych trafia do banków z wykorzystaniem tej ścieżki - na Zachodzie w niektórych krajach odsetek ten przekracza znacznie 50%. Nic dziwnego, w końcu konsultacje w Polsce nic nie kosztują.

Kto Cię lepiej obsłuży? Czy pracownik banku, z racji większej powagi swojego pracodawcy majestatycznej instytucji finansowej może być bardziej skuteczny, miły, efektywny, itd. niż doradca finansowy? No cóż, nie ma tutaj reguły. Pamiętajmy, że to ludzie pracują, a nie maszyny - w jednej firmie z założenia trafisz na bardziej kompetentną osobą niż w konkurencyjnej. Załatwiając sprawę w banku, trafiasz na "kolejkę". Korzystając z doradcy finansowego zyskujesz dodatkowo tym, że ulegnie zwiększeniu tempo załatwiania wszelkich spraw. Dlaczego? Doradca dostanie wynagrodzenie za swoją pracę dopiero wtedy, kiedy załatwisz kredyt za jego pośrednictwem.

Komentarze (0)
eFinanse - raport Google
 Oceń wpis
   

Kredyt hipoteczny poprzez sieć, czy może u doradcy finansowego? A może tradycyjnie w banku? Wg badania przeprowadzonego przez firmę Google informacji o produktach finansowych szukamy w sieci, ale same umowy zdecydowanie chętniej podpisujemy z "żywym" człowiekiem.

Źródła poszukiwań informacji są różne (poniżej). Informacji na temat bankowych produktów finansowych Polacy najczęściej szukają u źródeł: w bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych. Internet jest w tym zestawieniu drugi pod względem popularności, ustępując instytucjom finansowym o 1 punkt. Co trzeci Polak, zanim podejmie decyzję finansową, pyta o zdanie znajomych i rodzinę. Ale, co ciekawe, już tylko co czwarty uzyskaną w ten sposób opinią się kieruje.

Warto podkreślić, że internet zajmuje drugą pozycję zarówno jako miejsce poszukiwania informacji, jak i źródło, które najbardziej wpływa na podjęcie decyzji.

 

Biorąc pod uwagę "wpływowość" źródła, doradca finansowy znajduje się na 4 miejscu. Patrząc na wyniki, z których wynika, że pytając rodzinę o zdanie i tak "sami wiemy najlepiej", daje to doradcy trzecie, bardzo dobre miejsce.

 

Komentarze (0)
Czy warto skorzystać z usług doradcy finansowego?
 Oceń wpis
   

Na tak postawione pytanie, odpowiedź jest jedna: tak, warto. Doradca finansowy jest osobą, która z racji wykonywanego zawodu musi na bieżąco śledzić otoczenie rynkowe i błyskawicznie reagować na zachodzące na nim zmiany. Jeżeli pójdziesz do banku, ponieważ chcesz wziąć kredyt hipoteczny, to otrzymasz informację na temat warunków, jakie panują w momencie wizyty. Jeżeli uznasz od razu, że przedstawione Tobie warunki są atrakcyjne, zaczniesz gromadzić dokumenty niezbędne do podpisania umowy o kredyt hipoteczny. Wszystko wygląda bardzo dobrze - jest tylko jedno ALE. Otóż jeżeli wystąpią jakieś zmiany w ofercie banku, dowiesz się o nich z reguły nie od razu. Część z czytelników może pamięta, jak to około miesiąca temu głośno było o przypadkach odwoływania terminów, na których miało dojść do podpisania umowy kredytowej.

Jeżeli pomaga Tobie doradca finansowy, to on będzie zobowiązany do śledzenia postępu rozpatrywania Twojego wniosku. Dzięki bliskim kontaktom z bankami będzie mu łatwiej zorientować się lub też uzyskać informację o możliwych perturbacjach - co spowoduje, że będzie w stanie zaproponować Tobie najlepsze rozwiązanie, pasujące do nowej rzeczywistości.

Pomijam już, że odpada Tobie spędzenie wielu godzin na porównywaniu ofert banków i szukaniu różniących ich między sobą szczegółów. O braku opłaty za usługi nie wspomnę.

Komentarze (0)
Doradca finansowy - fakty i mity. Rzetelność
 Oceń wpis
   

Doradztwo finansowe jest dosyć mało popularnym, i jednocześnie młodym, zawodem w Polsce. U nas doradca finansowy kojarzy się bardziej ze sprzedawcą, agentem, niż z doradcą. Potrzeba jeszcze trochę czasu, aby ludzie zaczęli zauważać różnicę, która występuje między tymi pojęciami - w dodatku jest ona znaczna. Otóż sprzedawca (usług finansowych) w Polsce nastawia się z reguły na jedną transakcję. Po jej zamknięciu skupia się na poszukiwaniu nowego klienta, zapominając o poprzednim kliencie, w dodatku żadko kierując się korzyściami z punktu widzenia klienta. Mogliśmy o tym np. niedawno poczytać w Gazecie, która opisywała, jak to nierzetelne osoby proponowały klientom zmianę 2 filaru na "bardziej korzystny" - nie interesował takiej osoby zysk, jaki klient odniesie, liczyła się tylko prowizja. Po zamknięciu sprzedaży kontakt z taką osobą urywał się...

Doradca finansowy nie może pozwolić sobie na takie zachowania, ponieważ  doradca finansowy ma DORADZAĆ, a dopiero potem SPRZEDAWAĆ. Oznacza to, że jeżeli np. dzisiaj dokona sprzedaży produktu finansowego, a za 2 lata pojawi się nowy, lepszy produkt (np. banki obniżą oprocentowanie i kredyt hipoteczny uzyskany na nowych zasadach będzie bardziej korzystny dla klienta), to doradca finansowy skontaktuje się z klientem, umówi na spotkanie, pokaże zalety i ewentualne wady nowego kredytu (w stosunku do obecnie posiadanego).

Osobiście mam nadzieję, że podobnie, jak to jest na bardziej rozwiniętych rynkach finansowych, np. w Niemczech, gdzie każdy doradca posiada licencję, podobne regulacje zostaną wprowadzone i u nas, co spowoduje, że z rynku znikną "doradcy", a pozostaną tylko DORADCY. Dzięki takiemu podejściu doradca AWD w krajach Europy Zachodniej jest traktowany z poważaniem, ponieważ pełni tam funkcję niejako instytucji zaufania publicznego. U nas musi upłynąć jeszcze trochę czasu, aby zmienić podejście Polaków do doradców.

Komentarze (0)
Ubezpieczenia na życie = AC
 Oceń wpis
   

 

Dziwne, ale w naszym kraju nie dbamy o nas i naszych bliskich, ubezpieczenie na życie są postrzegane jako coś niepotrzebnego. Kupując nowy samochód, pierwsze, co robimy, to zanim odbierzemy kluczyki idziemy do ubezpieczyciela i wykupujemy Autocasco na wypadek stłuczki, kradzieży, dewastacji. Po podpisaniu polisy jesteśmy szczęśliwi, że za 100zł miesięcznie mamy ewentualne problemy z głowy.

Dochodzi do wypadku, auto mamy naprawione. I kłopot z głowy niby. Codziennie w Polsce dochodzi jednak do wypadków, w których ludzie giną albo zostają kalekami na całe życie. Co z tego, że nasz kupiony niedawno samochód jest naprawiony, skoro nie będziemy mogli już go prowadzić?

Aby uniknąć takiej sytuacji jako doradca finansowy polecam ubezpieczenia na życie. Wystarczy kilkadziesiąt złotych, aby w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku otrzymać odszkodowanie, które pomoże nam szybciej wrócić do zdrowia i pracy zawodowej. Jeżeli zaś w wyniku wypadku zostaniemy niepełnosprawni, ubezpieczenie pozwoli nam łatwiej przystosować się do nowej rzeczywistości. Warto o tym pomyśleć i wykupić polisa na życie. Sceptykom zaś polecam zaprzestania płacenia AC za samochód. W końcu skoro im się nic nie stanie, po co wyrzucać pieniądze w błoto i płacić Autocasco?

 

Komentarze (0)
1 | 2 |
O mnie
Doradca Finansowy - bezpłatne doradztwo finansowe
We współpracy z Expanderem pomagam BEZPŁATNIE w realizacji planów finansowych Klientów (wskazując np. tani kredyt hipoteczny na budowę domu czy kredyt na zakup mieszkania oraz świadcząc sługi doradcze w zakresie tzw. 3 filaru.

Partnerzy serwisu

 w24 Nieruchomości
Oferty z całej Polski

Nieruchomości Kraków

Ankieta
Czy zamierzasz skorzystać z usług doradcy finansowego?
TAK - nie mam czasu na porównywanie ofert.
TAK - nie znam się na zagadnieniach finansowych.
TAK - potrzebuję porady - mam kilka już wybranych produktów, muszę dokonać wyboru.
NIE - takie decyzje podejmuję sam/a.
NIE - w decyzjach kieruję się radami rodziny/znajomych/przyjaciół.
NIE - z doradca kontaktuje się tylko w celu zweryfikowania dokonanaego wyboru, po rozmowie sam załatwiam formalności w banku
Najnowsze komentarze
2013-12-23 12:52
rtvagd.net:
Rodzina na Swoim 2009 nadal tylko dla małżeństw
Wesołych świąt! :)
2013-12-22 00:29
sw-elzbieta.com:
Kredyt preferencyjny - interpretacja ustawy - część 24/29
Wesołych świąt! :)
2013-10-20 22:29
rtvagd.net:
Ceny mieszkań w Krakowie 2009 - styczeń
fajny blog
2013-10-04 22:49
moj.blog:
Rodzina na Swoim 2009 nadal tylko dla małżeństw
ciesze sie ze trafilam na tego bloga
2013-10-01 16:08
annakalina:
Rodzina na Swoim 2009 nadal tylko dla małżeństw
Obecna wersja tego programu jest jeszcze gorsza. Ma pomóc deweloperom, a nie ludziom. A po[...]